Dobra koparka do kryptowalut to taka, która nosi w sobie nutkę uniwersalizmu. Dobra maszyna powinna sprawdzać się na co najmniej 2 różnych algorytmach oraz posiadać dostateczną elastyczność zapewniającą możliwość adaptacji do warunków istniejących na rynku.

 

8x 1070 GTX taka właśnie jest. Bardzo dobra na ETHEREUM, bardzo dobra na ZCASH. Jej cechy szczegółne to: wysoka kultura pracy oraz energoefektywność. Wybierając ten model możemy być pewni, że w przypadku dominacji jednego z algorytmów będziemy mogli wydobywać monety z najlepszymi prędkościami.

 

Przykładowe osiągi:

 

ETHEREUM:

250 Mh/s @ 900W;

 

ZCASH:

3400 H/s @ 900W

 

Warto pamiętać, że GTX 1070 znakomicie odnajduje się także na niszowych algorytmach takich jak: SKUN, LYRA, BLAKE, a to według sporej części ekspertów może być bardzo istotne w przyszłości.

 

Plusy: uniwersalność

szeroki zakres osiągów dla wielu algorytmów

znakomite osiągi

Minusy:

 

Nie jest to najtańszy egzemplarz

 

Reasumując: Stawiając na koparkę do kryptowalut opartą na bazie 8x 1070 GTX otrzymamy bardzo szybką maszynę, odnajdującą się w zdecydowanej większości algorytmów hashujących. To, co może powstzymać bez jej nabyciem to cena – na rynku są dostępne tańsze modele. Natomiast jeśli chcemy otrzymać pewną i sprawdzoną maszynę, to warto rozważyć 1070 GTX.

 

 

 

 

 

 

 

Categories: Blog