Chociaż atmosfera rynkowa nas nie rozpieszcza, kolejne przeceny na kryptowalutach to niezmiennie jesteśmy świadomi celu do jakiego zmierzamy i „sprawdzam” przyjdzie powiedzieć przy kolejnym przeskoku adopcji technologii blockchain. Wtedy też zapewne powrócą nastroje znane z 2017r.
W międzyczasie rozwój postępuje, są ważne wyzwania przed kryptowalutami, z którymi trzeba będzie się zmierzyć, ostatnie wzmożeniepokazało, że w kilku aspektach technologia nie sprostała oczekiwaniom, wyróżnaimy 3 główne aspekty:
1. Aspekt skalowalności – przy wzmożonej aktywności większość kryptowalut traci swój walor. Opłaty i czas realizacji transakcji rośnie w niepokojącycm tempie. Tutaj wielkie pole do manewru, niemal każda znacząca kryptowaluta pracuje nad tym wyzwaniem, są już rozwiązania typu Ligthing Network, które są odpowiedzią na ten problem. Ethereum pracuje nad własną wersją takiego rozwiązania.
2. Centralizacja kryptowalut – im kryptowaluty mocniejsze tym stopień centralzacji jest coraz większy. Kontrolowanie 80% przez jedną grupę kapitałową staje się zjawiskiem powszechnym. Technologia, która swoją siłę czerpie z decentralizacji i rozproszeniu zmierza w kierunku przeciwnym. To bardzo niepokojące, waluty które mają stać się środkiem płatniczym XXI wieku są sterowane i kierowane przez jedne środowisko, często podaje się przykład Ripple, który de facto nie jest uznawany za kryptowalutę, w praktyce BTC, ETH chociaż pozornie diamateralnie oparte na innych konsensusach to w obu przypadkach bez zgody decydentów i akceptacji (w BTC i innych krypto są to przede wszystkim największe chińskie kopalnie;) wdrożenie nowych rozwiązań jest niemal niemożliwe. Tutaj wiele pracy u podstaw przed nami.
3. Aspekt regulacyjny – regulacje prawno-finansowe. Tutaj wydaje się, że do porozumienia dojdzie najszybciej, zarówno użytkownikom jak i regulatorom zależy na układzie win-win. W sensie regulator chce zachować chociażby pozornną kontrolę oraz czerpać z tego profity, a użytkownicy kryptowalut chcą być powszechnie uznawanym środkiem płatniczym, tak aby móc realnie stać się dostępnym w każdym punkcie płatniczym.
Wiele do zrobienia, pomimo korekty na rynkach developerzy pracują i szukają nowych rozwiązań. Owoce ich pracy jak to zazwyczaj ma miejsce poznamy przy kolejnej bańce
Jedną z nowych kryptowalut która stara się wcielić w życie wszystkie te postulaty jest Lux Coin.
Od wczoraj za jej sterami stoi sam John Mcafee, znany ekscentryk.
Lux Coin łączy wiele technologii, między innymi:
SegWit
Hybrydowe POW + POS
Masternode
Smart Contracts
Anty Asic algorytm
Oficjalna strona projektu:
Lux Coin jest dostępny w naszej aplikacji ZET TOOL App v.3.5: