[Co słychać w świecie górnika]

 

ETHEREUM: Cały czas trwają prace nad uelastycznieniem protokołu, cel jaki postawiono sobie to milion transakcji na sekundę.
Jednocześnie niezmiennie od dłuższego czasu trawają prace nad implementacją nowego konsensusu PoS „Casper”. To, co dla nas górników szczególnie istotne, wciąż brak konkretnych terminów co do daty implementacji, zatem kopanie pozostaje niezagrożone.

Źródło: https://bithub.pl/artykuly/droga-do-miliona-transakcji-na-sekunde-etherum/

 

ETHEREUM CLASSIC: Dwa duże newsy, dwa duże wdrożenia: ETC dostępne na Coinbase oraz Binance; nowe pary tradingowe. Kurs poszybował o 20% w górę.

Źródło: https://blog.coinbase.com/adding-ethereum-classic-support-to-coinbase-becb9a337e9c

 

BitTube:
Ciekawa kryptowaluta, autorski projekt przeniesienia YouTube na blockchain, zdecentralizowana filmoteka. Modelowo podobnie to Music, który świadczy podobne usługi tyle, że dla branży muzycznej.

BitTube (IPBC) zostało dodane do Bittrex, to duży krok naprzód, co ciekawe to pierwszy od dawna dodany projekt tzw. mineable – czyli z możliwością wydobycia w oparciu o tradycyjne Proof of Work. Tym samym został przełamany trend dodawania tokenów – rynek powoli nasyca się tego typu projektami, dobry znak dla górników – pewna wartość którą można zmierzyć tysiącami koparek tworzy stabilny fundament, czas pokaże czy trend się odwróci.

Źródło: https://bittrex.com/Market/Index?MarketName=BTC-TUBE

https://coin.bit.tube/

 

Nowy hardware – Asrock szykuje dedykowaną płytę główną pod mining, kompaktowa – czyżby koniec ery riserów?

Źródło: https://www.thinkcomputers.org/asrock-shows-off-j3455-pro-btc-mining-motherboard/

Categories: Blog