Na grupie Polskiego Stowarzyszenia Górnictwa Cyfrowego krótkie resume poświęcone najczęściej pojawiającym się pytaniom związanym z EIP 1559 (hard fork London, Ethereum). W pełni podpisujemy się pod poniższymi stwierdzeniami. I rzecz jasna wspieramy EIP 1559 – oby wszystko poszło sprawnie i z przytupem!

 

EIP 1559

Dzielą nas ostatnie godziny przed długo wyczekiwanym hard forkiem London w sieci ETHEREUM, który zawiera EIP 1559. Temat dla społeczności górników bardzo elektryzujący, co zmieni się dla górnika ETHEREUM:

  • Przede wszystkim NADAL będzie można kopać Ether, wszelkie informacje jakoby EIP 1559 = wejście ether 2.0 = PoS = koniec Pow są zdecydowanie przedwczesne.
  • Hard fork London (EIP1559) nie będzie wymagać od górników aktualizacji oprogramowania wydobywczego. Ten aspekt jest obligatoryjny dla operarotów portfeli oraz mining pool. Zatem istneieje spora szansa, że NAWET nie zauważysz że EIP 1559 wszedł w życie bo Twój park maszyn będzie najzwyczajniej nadal kopać tam gdzie kopałeś.
  • Kolejny często powtarzany mit: opłacanie wydobycia ETHER straci rację bytu po wejściu EIP 1559. Nie, nie straci. Od maja wartości bloków oscylują wokół bazowych wartości (2 eth za blok), poniżej tej granicy ZEJŚĆ w dół nie ma technicznej możliwości. Tym samym spadki rentowności o 50-60% NIE SĄ MOŻLIWE. 10-20% to najczęściej antycypowane widełki.
  • Kolejna istotna runda wdrożeń w ETHEREUM pod koniec roku, wtedy też kolejne decyzje kierunkowe o dalszym rozwoju. Do tego momentu wydobycie jest bezpieczne. Nie ma możliwości żeby złe siły wyłączyły wydobycie po cichu np. w sierpniu.

 


Autor: Marcin Żywica z ŻET Technologies

Górnik, założyciel ŻET Technologies, firmy projektującej
i wytwarzającej zaawansowane koparki do wydobywania
kryptowalut. ŻET Technologies dostarcza moc obliczeniową dla sieci
blockchain, tworzy technologię dla biznesu XXI wieku.