Wielkimi krokami zbliża się bardzo interesujący meeting dotyczący tematyki kryptowalut.

 

Zapraszamy w szczegółności na 15:30 -> opowiemy jak to jest prowadzić czołową kopalnię w Polsce od środka. Temat prelekcji: “Sieć blockchain od środka, dlaczego tak ważna jest decentralizacja na przykładzie kopalni wydobywczej”. 

 

Pełne plan meetingu:

 

Konferencja odbędzie się natomiast w Andersia Hotel **** – Plac Andersa 3, 61-894 Poznań
Spotkanie odbędzie się w sali Malaga. Dysponujemy miejscami siedzącymi na 110 osób.

Konferencja jest bezpłatna.

Prelegenci i program konferencji.
Prelekcje planowane są na 50-55 minut i 5-10 minut pytań

15:00 – 15:30 – Janusz Zieliński FlyingAtom, BitHub.pl
15:30 – 16:30 – ŻET Technologies ZET Technologies
16:30 – 17:30 – Zuzanna Umińska Profit Plus: Biznes Podatki Prawo Księgowość
17:30 – 17:50 – Przerwa na kawę i networking
17:50 – 18:50 – Rafał Kiełbus Polski Akcelerator Technologii Blockchain
18:50 – 19:50 – Jakub Zarembiński http://tokenika.io/
19:50 – 20:50 – Arkadiusz Jóźwiak Comparic.pl
Afterparty Alibi od 21:00

Janusz Zieliński – Entuzjasta kryptowalut od 2012 roku, związany z BitHub.pl od samego początku istnienia portalu obejmując stanowisko analityka kryptowalut. Skupia się w swoich artykułach na przekazywaniu wiedzy w zrozumiały dla każdego sposób jak chociażby w serii wpisów pt. „Podstawy” lub „Kryptowaluty i kryptografia”. Zajmujący się organizacją i prowadzeniem szkoleń CEO FlyingAtom.io

“Bezpieczny portfel Bitcoin, jak nie paść ofiarą kradzieży.”

W świecie kryptowalut gdzie nie ma pośrednika takiego jak bank użytkownicy sami odpowiadają za bezpieczeństwo swojego skarbca. W tej prelekcji przedstawię jakie środki ostrożności należy zastosować aby nie martwić się o swoje pieniądze. Opiszę różne rozwiązania wraz z ich zaletami i wadami oraz poruszę temat dobrych nawyków zwiększających bezpieczeństwo.
————————–———–
ŻET Technologies – Projektujemy i wytwarzamy zaawansowane koparki do wydobywania kryptowalut, tworzymy autorskie oprogramowanie optymalizujące pracę serwerów obliczeniowych oraz prowadzimy sieć kopalń gdzie można wydobywać najbardziej perspektywiczne cyfrowe waluty. Dostarczamy moc obliczeniową dla sieci blockchain. Tworzymy technologię dla biznesu XXI wieku.

“Sieć blockchain od środka, dlaczego tak ważna jest decentralizacja na przykładzie kopalni wydobywczej”
————————–———–
Rafał Kiełbus: od niedawna Programista Blockchain przy Polskim Akceleratorze Technologii Blockchain, od lat Bardzo Zły Moderator na forum.bitcoin.pl, twórca forków grupy Bitcoin Polska na Facebook: Sekcja Memów i Sekcja Kursu. Nadal żałuje pierwszych BTC sprzedanych po 40zł.

„Rafał prostuje Blockchain: Blockchain jako baza danych i dlaczego adresy nie istnieją”

Blockchain: czego oczekujemy po łańcuchu a czego nie powinniśmy? Czy blockchain jest zawsze lepszy jako baza danych? Jakie informacje o nadawcy i odbiorcy są w transakcji? Czym jest adres? Co było pierwsze: wejście czy wyjście?

– Przerwa na kawę, herbatę, przegryzienie czegoś i networking.

Zuzanna Umińska z firmy Profit Plus: Biznes Podatki Prawo Księgowość – Doradca podatkowy, członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Wieloletni pracownik organów podatkowych i kontroli skarbowej, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania procesualista. Obecnie zajmuje się kreowaniem pozytywnego i bezpiecznego otoczenia podatkowego przedsiębiorców oraz doradza w racjonalizowaniu obciążeń podatkowych w procesach gospodarczych. Interesuje się podatkowymi aspektami funkcjonowania kryptowalut. Jest współautorem opracowania na temat prawnych, podatkowych i księgowych aspektów funkcjonowania cyfrowej waluty.

„Rozliczanie Osób fizycznych oraz Działalności gospodarczych z obrotu kryptowalutami za rok 2017.”

Nie wiesz jak rozliczyć przychód z kryptowaltu w zeznaniu podatkowym? Chcesz wiedzieć jakie pułapki czekają na osoby rozliczające swoje dochody? Chcesz poznać najnowsze stanowisko organów podatkowych w sprawie kryptowalut oraz plany ustawodawców odnośnie wprowadzenia przepisów dedykowanych kryptowalutom?
Jeżeli twierdząco odpowiedziałeś na przynajmniej jedno pytanie, ta prelekcja jest dla Ciebie.
————————–—————–
Jakub Zarembiński ma doświadczanie obejmujące zarówno finanse korporacyjne (szczególnie bankowość) jak i tworzenie oprogramowania i systemy samouczące (machine learning). Wiedzę w zakresie branży blockchainowej gromadzi od roku 2013. Zaczął od Bitcoina, dość szybko zdał sobie sprawę z jego niedoskonałości i przeniósł uwagę na alternatywne rozwiązania, szczególnie te zaproponowane przez Dana Larimera, twórcę koncepcji Delegated Proof of Stake. Obecnie jeden ze współzałożycieli firmy Tokenika, której celem jest budowa aplikacji zdecentralizowanych, ze szczególnym nastawieniem na zastosowania z zakresu usług finansowych.

„EOS – ukierunkowana biznesowo platforma dla zdecentralizowanych aplikacji.”

Zaprezentowana zostanie nowo powstająca platforma smart-kontraktowa o nazwie EOS . Zaczniemy od koncepcji zdecentralizowanej aplikacji, a następnie pokażemy, w jaki sposób EOS zamierza sprostać potrzebom biznesów o skali masowej. Przejdziemy przez listę głównych funkcjonalności EOSa, a także omówimy zarówno jego mocne jak i słabe strony. Zakończymy poprzez próbę wpisania EOSa w proces ewolucji, jaka ma miejsce w branży blockchainowej.

————————–——————
Arkadiusz Jóźwiak – Z rynkiem walutowym związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywnie handluje również na rynku walutowym, kryptowalutowym i opcyjnym. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Na co dzień redaktor i analityk portalu Comparic.pl oraz blogger.

„Analiza techniczna na rynku kryptowalut”

Poziomy wsparcia i oporu oraz linie trendu to podstawowe elementy analizy technicznej wykorzystywane przez doświadczonych traderów na całym świecie. Ich odpowiednie wyznaczenie pozwala zdobyć przewagę na rynku i może determinować nasze zyski bądź straty.

Jak poprawnie je wyznaczać i interpretować? Jaką rangę nadać poszczególnym z nich? Które sprawdzają się częściej, a które rzadziej? Tego wszystkiego dowiesz się podczas specjalnego spotkania w Poznaniu.

Podczas tego spotkania dowiesz się również czym jest zasada zmiany biegunów oraz prawo akcji-reakcji, a także jak dzięki prawidłowemu rozróżnianiu i wyznaczaniu impulsów i korekt wyeliminować setupy narażone na zwiększone ryzyko.

 

Zapowiada się bardzo interesująco, liczymy na Was, do zobaczenia!

Categories: Blog