Do tej pory w szerszej świadomości użytkowników kryptowalut istniały dwa sposoby nabywania kryptowalut:

 poprzez trading

poprzez mining

Od pewnego czasu trzecia forma pozyskiwania monet nabiera na znaczeniu – chodzi o Masternode.

Czym są Masternody?

Jest to specjalny węzeł o większym znaczeniu dla danej kryptowaluty. Zależnie od zasad konsensusu obowiązująych w danej kryptowalucie taki węzeł bierze udział w autoryzacji transakcji, miksowaniu, posiada prawo głosu i może wpływać na kierunek rozwoju projektu.

Aby stać się właścicielem Masternode trzeba nabyć (kupić lub wydobyć) określoną ilość monet, czasami 100, 1000 albo 10 000 jednostek.

W ten sposób spełniamy kryteria stania się specjalnym węzłem i w zamian za to będziemy otrzymywali wynagrodzenie w postaci monet.

Ideę Masternode zapoczątkował DASH, jest on tym samym co Bitcoin dla reszty kryptowalut, blisko 70% łącznej wartości Masternode należy do DASHA, a łączna kapitalizacja rynku wszystkich MN przekracza 1 mld USD.

Zazwyczaj rentowność MN mierzy się roczną stopą zwrotu i tak najpewniejsze projekty oferują od 5% do 25% rocznie,  wymagana jest sporakwota (kilka tysięcy USD) aby stać się właścicielem takiego węzła Masternode.

Pamiętajcie, że wypłaty są realizowane w kryptowalucie, a więc może to być świetne uzupełnienie dla HODLERÓW, którzy będą chcieli sprzedawać swoje monety w dalszej przyszłości. Dzięki Masternode można zwielokrotnić ilość monet.

Modne krytpowaluty posiadające opcję aktywacji Masternode:

DASH
PIVX
ZCOIN
SMARTcash
POLIS

Z naszej strony zajmujemy się obsługą techniczną tego przedsięwzięcia, instalacja MN, konfiguracja, dobór optymalnego zestawu kryptowalut, obsługa, hosting. Ty tylko sprawdzasz jak w Twoim portfelu naliczane zostają nowe monety oraz na Twoim koncie z opcją monitorowania.24/7 . Zajmujemy się tym tematem kompleksowo, posiadamy sprawdzone kryptowaluty.

Zainteresowanych technologią Masternode zapraszamy do kontaktu:

https://shop.zet-tech.eu/pl/p/Masternode/62

Helpdesk, sekcja Masternode: https://helpdesk.zet-tech.eu/index.php

Categories: Blog