Do tej pory w szerszej świadomości użytkowników kryptowalut istniały dwa sposoby nabywania kryptowalut:

 poprzez trading

poprzez mining

Od pewnego czasu trzecia forma pozyskiwania monet nabiera na znaczeniu – chodzi o Masternode.

 

Czym są Masternody?

Jest to specjalny węzeł o większym znaczeniu dla danej kryptowaluty. Zależnie od zasad konsensusu obowiązująych w danej kryptowalucie taki węzeł bierze udział w autoryzacji transakcji, miksowaniu, posiada prawo głosu i może wpływać na kierunek rozwoju projektu.

Aby stać się właścicielem Masternode trzeba nabyć (kupić lub wydobyć) określoną ilość monet, czasami 100, 1000 albo 10 000 jednostek.

W ten sposób spełniamy kryteria stania się specjalnym węzłem i w zamian za to będziemy otrzymywali wynagrodzenie w postaci monet.

Ideę Masternode zapoczątkował DASH, jest on tym samym co Bitcoin dla reszty kryptowalut, blisko 70% łącznej wartości Masternode należy do DASHA, a łączna kapitalizacja rynku wszystkich MN przekracza 1 mld USD.

Zazwyczaj rentowność MN mierzy się roczną stopą zwrotu i tak najpewniejsze projekty oferują od 5% do 15% rocznie, ale wymagana jest znaczna kwota (od 100 000 PLN) aby stać się właścicielem takiego węzła Masternode.
Jest spora grupa kryptowalut z bardziej przystępnymi warunkami wejścia, oferująca 50-300% zwrotu w trakcie roku, a wartość wymaganych monet mieści się w zakresie 1000 USD.

Pamiętajcie, że wypłaty są realizowane w kryptowalucie, a więc może to być świetne uzupełnienie dla HODLERÓW, którzy będą chcieli sprzedawać swoje monety w dalszej przyszłości. Dzięki Masternode można zwielokrotnić ilość monet.

 

Modne krytpowaluty posiadające opcję aktywacji Masternode:

DASH
PIVX
ZCOIN
SMARTcash
POLIS

Z naszej strony zajmujemy się obsługą techniczną tego przedsięwzięcia, instalacja MN, konfiguracja, dobór optymalnego zestawu kryptowalut, obsługa, hosting. Ty tylko sprawdzasz jak w Twoim wallecie naliczane zostają nowe monety.

Po zakupie otrzymujesz listę proponowanych Masternode, wybierasz 3 spośród nich.

Masternody są dobrane tak, aby odpowiadać na różne zapotrzebowania:
– wysoka stopa zwrotu w krótkim czasie
– niski wkład wejściowy (do 1000 USD)
– zbalansowany przychód w długim okresie czasu
– warianty hybrydowe, połączenie kilku z powyższych.

Po dokonaniu wyboru cały proces przebiega zdalnie, dokonujemy instalacji wskazanych Masternodów.
To co powinieneś wykonać to:

– Opłacić zamówienie w naszym sklepie,
– Nabyć monety wymagane do założenia Masternode; dokładna instrukcja jak tego dokonać zostanie przesłana w osobnej wiadomości,
– Udostępnić komputer, na którym będą znajdować się Masternode w celu przeprowadzenia instalacji i konfiguracji (za pomocą jednej z dostępnych na rynku aplikacji do zdalnego nawiązywania połączenia),
– Opłacić serwer na którym będą zahostowane Masternody, zwyczajowo koszt około 50-100 PLN miesięcznie w zależności od wybrania konkretnego Masternode. Pierwszy miesiąc jest gratis w cenie usługi.

Praktyka pokazuje, że są 2 typy Masternode: short term i long term. Te krótkie nastawione są na szybki i spory zysk w krótkim okresie czasu, drugi typ to inwestycje o mniejszej dynamice, bardziej stabilne, ale też o mniejszej, pewniejszej stopie zwortu.

Zainteresowanych technologią Masternode zapraszamy do kontaktu:

https://shop.zet-tech.eu/pl/p/Masternode/62

Helpdesk, sekcja Masternode: https://helpdesk.zet-tech.eu/index.php

 

Categories: Blog