Ostatnie tygodnie obfitują w interesujące ruchy na krytpowalutach, to dobra wiadomość dla górników, zważywszy na fakt, że rok 2018 ich nie rozpieszcza.

Wzorzec jest prosty, zyskują na wartości te kryptowaluty, które oferują zbalansowany rozwój i wprowadzają nowe rozwiązania zwiększające funkcjonalność.

Poniżej pokażemy cztery z nich. Wszystkie można wydobywać  przy użyciu koparek bazujących na kartach graficznych. kryptowalut opartych o ASIC brak.

 1. Raven – najlepiej rozpoznawana kryptowaluta, autor okazałego wzrostu z 0.02 USD do 0,06USD. Protokół Raven jest otwarty, każdy może dołożyć swoją cegiełkę, decyzje zapadają przy uwzględnieniu głosu użytkowników. Brak premine, wynagrodzenia dla developerów. RVB bazuje na algorytmie X16r, który jest anty ASIC. Szczególnie dobrze wydobywa się za pomocą GTXów, jednakże można to czynić także na kartach RX. 

Dlaczego wzrosty: Dodanie do wiodącej giełdy Binance, w niedalekiej przyszłości zapowiadana jest duża aktualizacja protokołu Raven.

 2. Akroma – mówi się o Akromie, że to smart wersja Ethereum, dodatkowo posiada wbudowany moduł Masternode, dzięki którym posiadacze takich węzłów mają wpływ na rozwój Akromy. Bardzo duży wzrost z 0,035 USD do 0,055USD.

Jak wydpbywać: wystarczy oprogramowanie wspierające algorytm DaggerHashimoto, takie jak Claymore czy Phoenix. Dedykowane pod karty RX.

 

3. ZelCash – oparty na nowym algorytmie Equihash 144,5, anty ASIC. Spora aktualizacja protokołu, dalsze zmiany są zapowiadane na najbliższe dni. Potencjał do dalszych wzrostów bardzo spory. Jeśli zespół deweloperów zachowa tempo prac, ZelCash może zakończyć rynkową bessę w cyfrowym górnictwie.

Jak wydobywać: oprogramowanie wspierające Equihash 144,5. Dedykowany pod karty graficzne typu GTX.

 

4. Haven Protocol – prywatność to klucz do sukcesy XVN. Podobnie jak w Monero, transakcje w sieci Haven są niewidoczne. Deweloperzy szykują rozszerzenie protokołu, znanego z Monero tzw. Bullet Proof. Dzięki czemu sieć będzie szybsza, a koszty przesyłu niższe. Obowiązkowo warto mieć na oku ten projekt. 

Jak wydobywać: oprogramowanie wspierające algorytm CryptoNoteHaven. Dedykowane pod karty graficzne RX. 

 

Każda ze wspomnianych kryptowalut jest dostępna w aplikacji ZET TOOL App – aplikacji do wydbywania kryptowalut z intuicyjnycm graficznym  interfejsem.

Reasumując, górnictwo kryptowalut po niesamowitym 2017 roku nadal pozostaje w fazie bessy, jednakże obserwując spore wzrosty na mniej znanych krytpowalutach, można spodziewać się nadchodzącej zmiany trendu. Potrzebujemy jeszcze więcej potwierdzeń, niemniej stara zasada mówi, że nowy trend rodzi się na peryferiach. Nie mamy nic przeciwko aby tak właśnie się stało w przypadku cyfrowego górnictwa.