Kopalnie ŻET (Zetpool) to sieć mining pool’i powstała w 2016 roku, która zrzesza górników o łącznej mocy obliczeniowej ponad 500 GH/s. Dzisiaj w ofercie znajdują się trzy serwery do dwóch kryptowalut: Ethereum i Ethereum Classic. Każdy z serwerów charakteryzuje się swoimi odmiennymi właściwościami, o których możecie dowiedzieć się więcej tutaj. Poniżej skupimy się na opisaniu najistotniejszych funkcjonalności interfejsu użytkownika na kopalniach Zetpool.

 

1. Jak zacząć?

Serwery kopalni Zetpool są w pełni otwarte dla każdego górnika, dzięki 5-letniej działalności w branży wydobywczej zyskały na rozpoznawalności i są dostępne w większości popularnych oprogramowań wydobywczych.

 

a) HiveOs

 

b) RaveOs

 

c) SimpleMining

 

2. Gotowe konfiguratory pod najpopularniejsze minery:

 

 

Konfiguratory pod najpopularniejsze minery w postaci kopiowalnej dostępne tutaj.

 

3. Opis interfejsu użytkownika

 

 

 

1. Adres górnika, istnieje możliwość skopiowania go do schowka oraz sprawdzenia historii konta w bazie blockchain.
2. Spis koparek kryptowalut na koncie górnika.
3. Informacja o tym, kiedy ostatni raz górnik przesłał udział do kopalni. Dane są aktualizowane na bieżąco, co kilkanaście sekund (!). Brak konieczności czekania na pojawienie się odczytu znane z innych mining pool’i.
4. Krótki odczyt mocy obliczeniowej, może znacząco różnić się od mocy zgłaszanej.
5. Dobowy odczyt mocy obliczeniowej, wynik powinien być możliwie tożsamy z mocą zgłaszaną.
6. Długi odczyt mocy obliczeniowej dający najbardziej dokładny wynik. W celu uzyskania właściwego pomiaru konieczna jest ciągła praca przez ostatnie 7 dni.
7. Statystyki dotyczące niewłaściwie przesłanych udziałów w określonym przedziale czasowym.
8. Statystyki dotyczące niewłaściwie przesłanych udziałów w określonym przedziale czasowym.
9. Po osiągnięciu progu wypłaty, środki zostaną automatycznie zlecone do realizacji w najbliższej sesji wypłat. Próg można w każdej chwili samodzielnie edytować.
10. Najświeższe wydobyte monety, które zostaną dopisane do oczekującego salda.
11. Środki, które czekają na osiągnięcie progu wypłaty.
12. Łączna suma wypłaconych środków.
13. Łączna suma zrealizowanych wypłat.
14. Wynagrodzenie za ostatnią dobę.
15. Wynagrodzenie za ostatnie 7 dni.

 

 

 

1. Przycisk umożliwiający podgląd historii pracy maszyny za ostatnie 24h, dotyczy każdej maszyny z osobna. Bardzo przydatne narzędzie przy diagnostyce koparek kryptowalut.
2. Nazwa maszyny na koncie górnika (worker). Każdy poprawnie zdefiniowany worker powinien mieć osobną nazwę.
3. Krótki odczyt mocy obliczeniowej, może znacząco różnić się od mocy zgłaszanej.
4. Statystyki dotyczące niewłaściwie przesłanych udziałów w określonym przedziale czasowym.
5. Dobowy odczyt mocy obliczeniowej, wynik powinien być możliwie tożsamy z mocą zgłaszaną.
6. Statystyki dotyczące niewłaściwie przesłanych udziałów w określonym przedziale czasowym.
7. Długi odczyt mocy obliczeniowej dający najbardziej dokładny wynik. W celu uzyskania właściwego pomiaru konieczna jest ciągła praca przez ostatnie 7 dni.
8. Odczyt live mocy raportowanej przez miner. Dane są aktualizowane na bieżąco, co kilkanaście sekund (!). Brak konieczności czekania na pojawienie się odczytu. Dodatkowo Zetpool porównuje ile kopalnia efektywnie przyjęła mocy w stosunku do mocy wysłanej przez miner. Ubytki mocy do -5% mieszczą się w normie (są zaznaczone w panelu górnika na zielono). Żeby ten mechanizm zdał egzamin wymagane jest wydobycie ciągłe przez co najmniej 24h. Dzięki temu każdy górnik może samodzielnie sprawdzić jak efektywnie jego maszyna łączy się z serwerami kopalni.

 

 

 

Po wybraniu konkretnej maszyny z listy koparek rozwinie się szczegółowy wykres obrazujący pracę tej maszyny za ostatnie 24h. Bardzo przydatne narzędzie przy diagnostyce koparek kryptowalut.

 

 

Szczegółowe raporty dotyczące uzyskiwanych wynagrodzeń. Każdy minicykl składa się z 3-godzinnej rundy. Historia obejmuje ostatnie 7 dni.

 

 


Szczegółowe zestawienie zrealizowanych wypłat przez kopalnię Zetpool: data, link do bazy blockchain oraz ilość wypłaconych środków.

 

1. Każdy górnik może samodzielnie ustawić indywidualny próg wypłaty. Ustalenie progu wypłaty pozwala zdefiniować jaka jest minimalna dopuszczalna wartość wypłaty. Pozwala to zmniejszyć lub zwiększyć częstotliwość wypłat i zredukować ich koszty. Wypłaty są realizowane raz dziennie.
2. Algorytm kopalni Zetpool obliczy jaki % wartości wypłaty stanowi opłata sieciowa. Co ważne, opłata sieciowa jest stała, dlatego w celu obniżenia jej wartości rekomedujemy ustawianie możliwie wyższych progów wypłat. Opłata sieciowa nie jest pobierana przez kopalnię Zetpool tylko przez sieć Ethereum.
3. W celu weryfikacji konta, należy podać publiczny adres IP, z którego łączy się większość mocy górnika. Liczy się sumaryczna moc za ostatnie 24h, a nie liczba koparek, czy połączeń z kopalnią.

 

 


Autor: Marcin Żywica z ŻET Technologies

Górnik, założyciel ŻET Technologies, firmy projektującej
i wytwarzającej zaawansowane koparki do wydobywania
kryptowalut. ŻET Technologies dostarcza moc obliczeniową dla sieci
blockchain, tworzy technologię dla biznesu XXI wieku.

 

Categories: Blog